OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

,,ZOSTAŃ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY”

10 marca w Gimnazjum nr 7 odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów klas szóstych, organizowany przez Zielony Patrol oraz Koło Miłośników Przyrody, pod opieką p. A. Kwiecień, p. M. Orzechowskiej i p. A. Pawelec.

I miejsce młodzików z Gimnazjum nr 7!

W dniach 4-6.03.2016 dwie drużyny młodzików Gimnazjum nr 7 w Kielcach pod szyldem KS VTK prowadzonych przez trenera Pawła Grecaka brały udział w turnieju piłki ręcznej w Ulan Majoracie.

Zwycięstwo w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Lelów 2016

20 lutego zespół młodzików II klasa naszego Gimnazjum pod szyldem KS VTK brała udział w IV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Lelów 2016

Osiągnięcia sportowe piłkarzy ręcznych klasy I a

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Koordynatora Sportu Gminy Biecz – 05 – 06.09.2015.

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików o Puchar Burmistrza MIG Końskie

Pomóżmy wyposażyć szkoły w MALI!

Zbiórką pieniędzy na pomoc w wyposażeniu szkół w MALI wchodzimy w ostatni etap projektu UNICEFu: „MALI uczniowie idą do szkoły!”
Począwszy od listopada 2015r. w kolejnych fazach projektu dowiadywaliśmy się o problemach, z jakimi zmagają się mali mieszkańcy Afryki, a także jak wielkie znaczenie w rozwoju kraju ma dostęp do edukacji. Z filmów nadesłanych nam przez UNICEF mogliśmy zobaczyć, jak (kiepsko) wyglądają szkoły w MALI, a za to jak ogromny zapał do nauki mają MALI uczniowie.

O tym jak Pan Lis pojechał do UNICEFu

Miło jest nam donieść, iż reprezentantką naszej szkoły na konkurs UNICEFu w ramach projektu: „MALI uczniowie idą do szkoły” została książka wykonana przez Anię Buras z klasy III G pt. „ Pan Lis”.
Ania wykonała tę książkę przepięknie, o czym może przekonać się każdy z Was, gdyż załączamy ją specjalnie dla Was na zdjęciach.

Państwa, Miasta – wyniki II rundy i skład finału

Za nami II runda rozgrywek.

Podróż do wnętrza Ziemi, czyli 1e w Geoparku

18 lutego 2016r. klasa 1e wraz z p. A. Chałońską i M. Muszyńską udała się na wycieczkę do Geoparku Kielce. Niesamowite wrażenie na wszystkich zrobiła podróż do wnętrza Ziemi w kapsule 5D. Kapsuła zawiera symulator lotów do środka naszej planety, a widzowie czują ruch, krople wody, powiew wiatru i zmiany temperatury.

Pilotprüfung DSD

Jak co roku o tej porze, tak i tym razem przyszło nam stawić czoła pilotażowemu egzaminowi DSD, który odbył się w czwartek, 25.02. w naszej szkole partnerskiej w Nowinach.
W egzaminie jako obserwatorzy uczestniczyli uczniowie klas trzecich z Gimnazjów Nr 7 i Nr 9 w Kielcach oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Nowin przygotowujący się do egzaminu DSD, w roli odpytywanych występowali zaś przedstawiciele klas drugich DSD – po jednym z każdej szkoły.

Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Wieloboju LA

W środę 24 lutego odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne, w których nasi uczniowie zmagali się w czterech konkurencjach: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłką lekarską i bieg na 600 m. Po dwóch edycjach zawodów 13 dziewcząt i 8 chłopców zajmuje miejsca w pierwszej trzydziestce, która awansuje do zawodów finałowych. 

Przejdź do treści