OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Nagrody w konkursie na recenzję filmu niemieckiego oraz spotkanie z Konsulem Generalnym Niemiec

W budynku Centrum Języków Obcych UJK, odbyła się uroczystość wręczenia nagród regionalnego konkursu dla uczniów i studentów na esej lub recenzję w języku niemieckim na temat : „Wrażenia i impresie z Tygodnia Filmu Niemieckiego 2015”. Organizatorami konkursu byli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach.

Literacki konkurs UNICEFu rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięciem Konkursu na najciekawszą książkę  zakończyliśmy projekt „MALI uczniowie idą do szkoły”.  Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody za książkę  napisaną i zilustrowaną przez Anię Buras z klasy IIIG pt. „ Pan Lis” oraz zespołowi z klasy IIG w składzie: Aleksandra Połeć, Aleksandra Kwiatkowska oraz Paulina Wróblewska za „Wspomnienia Kate”.

2c i Czerwony Kapturek w WDK

Po raz kolejny mieliśmy okazję pochwalić się naszą zabawną wersją Czerwonego Kapturka w j. niemieckim, czyli „Rotkäppchen”. Tym razem zagraliśmy naszą sztukę  „na wyjeździe”, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych w języku angielskim i niemieckim.

II Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Zostań bankowcem”

W eliminacjach do konkursu wzięła udział liczna reprezentacja naszej szkoły. Reprezentanci z pięciu klas (1d- 3 zespoły, 1f, 2b, 2g, 3g) zaprojektowali banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 w różnych rozmiarach i nazwach. Ich prace mogą w przyszłości z powodzeniem zastąpić oryginały.        

Konkurs języka niemieckiego SPRACHDOKTOR za nami

Jak zwykle bardzo liczna grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR. W tym roku odbyła się już XVII edycja konkursu, przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych.

Państwa, Miasta – poznaliśmy zwycięzcę!

W piątek 18 marca odbył się finał pierwszej edycji turnieju. Zwyciężył Jakub Wojtusik z klasy 2B – gratulujemy!

Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w pływaniu

17. 03. 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu. Szkołę naszą reprezentowali : Dawid Litwin, Jędrzej Cender, Michał Sobura , Maksymilian Bandura  i Aleksander Barański. W sztafecie 4 x 50 m. stylem dowolnym chłopcy wywalczyli III miejsce a indywidualnie Dawid Litwin dwa razy stanął na podium. W konkurencji 50m. stylem klasycznym zdobył III miejsce i II miejsce  w stylu dowolnym na 100 m.

Halowe Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce

16. 03. 2016 r. odbyły się już czwarte Halowe Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce. Na początku zostały rozdane indywidualne dyplomy za najlepsze wynik  uzyskane w poprzednich zawodach. Na szczególne wyróżnienie zasługują :

Klaudia Węgrzyn laureatką XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów!

Uczennica klasy 3C, Klaudia Węgrzyn, zajęła 2 miejsce w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, którego finał odbył się w niedzielę, 13 marca, w Instytucie Goethego w Warszawie. Nasza uczennica zostawiła w pokonanym polu ponad 100 uczniów z całego kraju i uzyskała tytuł laureata.

Rozpoczęły się egzaminy DSD

Za nami część pisemna egzaminu DSD, do którego w dniu 9 marca przystąpili uczniowie na całym świecie. W naszej szkole, w batalii o certyfikat znajomości języka niemieckiego na poziomie B1, uczestniczyło 47 uczniów. Młodzi „germaniści” musieli sprostać pięciu zadaniom na rozumienie tekstu słuchanego i czytanego oraz napisać wypracowanie na temat „Jaką rolę w twoim życiu pełnią zasady, reguły i przepisy?”

Przejdź do treści