OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Białe Ługi

13 czerwca Zielony Patrol oraz klasy 1b, 1c,1e i 1f uczestniczyli w warsztatach na terenie rezerwatu „Białe Ługi”, położonego w głębi Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego Białe Ługi. Zajęcia prowadzone były przez p. Paulinę Baran z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

WIELKI FINAŁ KONKURSU „STOP NAŁOGOM -WYBIERAM WOLNOŚĆ”

Serdecznie zapraszam uczniów i nauczycieli na rozstrzygnięcie konkursu na spot „Stop nałogom – wybieram wolność” i wręczenie nagród 20 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 do sali konferencyjnej nr 12 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.
ks.K.Banasik

Siódemka Szkołą Łowców Talentów

Nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Łowców Talentów. Patronat nad tą akcją objęła Politechnika Wrocławska.

ACH,CO TO BYŁ ZA BAL !

–  To był najpiękniejszy bal w historii naszego Gimnazjum!-twierdzi jedna z uczennic.
–  Coś ty!To był najcudowniejszy bal w historii świata!-przerywa jej inna.
–  Zgadzam się, było odlotowo!-uśmiecha się wychowawczyni jednej z klas.
Jak więc było naprawdę na piątkowym Balu Klas Trzecich?

Tegoroczni Absolwenci

Czas biegnie nieubłaganie i niebawem dla naszych Trzecioklasistów nadejdzie czas pożegnania 🙁

Warto przypomnieć sobie jak fajne koleżanki i kolegów spotkało się w Gimnazjum nr 7 🙂

Dzień Pustej Klasy

17 czerwca 2016 (piątek) porzucamy naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie! 🙂
Lekcje odbywają się z poszczególnych przedmiotów zgodnie z planem, jednak w miejscach wyznaczonych na zewnątrz szkoły. Zalecamy inną formę zajęć niż typowe w klasie – przykładowe pomysły na stronie podanej na dole.

Niemcy Północne

Na ten dzień czekaliśmy już od dłuższego czasu. Razem z naszymi wspaniałymi opiekunami: panią Woś, panią Kozendrą oraz naszym „rodzynkiem” panem Kołodziejskim wybraliśmy się na podbój Północnych Niemiec.

Ustanowiliśmy rekord czytania w jednym momencie!!!

10 czerwca, o godz.10.00, 2016 r. cała Społeczność Szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania. Celem akcji była promocja czytania  książek wśród uczniów oraz inicjowanie mody na czytanie. Impreza odbyła się na boisku szkolnym. Wszyscy czytaliśmy – każdy to, na co miał ochotę. Uczniowie wykonali plakaty promujące czytanie a pracownicy szkoły wykazali się zdolnościami recytatorskimi w interpretacji bajek I. Krasickiego.

Michał Sternak laureatem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Uczeń klasy IE, Michał Sternak, został jednym z trójki laureatów VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowinach.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE ZIELONY PATROL

7 czerwca na małej scenie KCK odbył się finał VIII edycji konkursu Zielony Patrol.
Na ręce p. Anny Pawelec, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, przekazał wyróżnienie dla naszej „siódemki” za działalność na rzecz ochrony środowiska.

Przejdź do treści