Napisaliśmy 1090 listów!

Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.
Te słowa Mikołaja Gogola stały się myślą przewodnią XVI Maratonu Pisania Listów zorganizowanego przez nasze gimnazjum oraz Amnesty International.
Bardzo wielu ludzi dobrej woli włączyło się w działania mające na celu poprawę losu osób skrzywdzonych przez niesprawiedliwe działania władz krajów, z których pochodzą. Przez dziesięć godzin w sali konferencyjnej Siódemki słychać było, jak ludzie listy piszą, piszą, piszą aż napisali ich 1090.
Mikołajki

W poniedziałek 7 grudnia w szkole na każdym kroku widać było przenikające czerwone postacie. Uczniowie postanowili wprowadzić w szkole świąteczny nastrój i uczcić Mikołajki. Osoby, które przyszły w czapkach mikołajkowych nie były w tym dniu pytanie i nie pisały kartkówek. Wielu uczniów pragnęłoby że by taki dzień powtarzał się bardzo często…
Śpiewająco wyróżnieni!

Na zaproszenie naszej szkoły partnerskiej DSD w Nowinach wyruszyliśmy 4.12. na VI Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej. W spotkaniu uczestniczyli soliści, duety i grupy z wielu szkół naszego województwa.
Musimy przyznać, że poziom był bardzo wysoki, wielu występujących miało świetny głos, niesamowity talent sceniczny i … kochało śpiewać!
Każdy ma prawo do wolności, każdy ma prawo do edukacji!

W czwartek, 3.12. klasy I uczestniczyły w lekcji poświęconej działalności dwóch światowych organizacji – laureatów Pokojowej Nagrody Nobla: UNICEFu i Amnesty International.
Lekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną i filmami dla swoich młodszych kolegów poprowadzili uczniowie klasy IIc, a pretekstem do tego spotkania są dwie duże akcje społeczne, które odbędą się już wkrótce w naszym gimnazjum.
Zielona lekcja

1 grudnia, w czytelni szkolnej, odbyła się zielona lekcja, którą przeprowadzili uczniowie z ZSL z Zagnańska pod kierunkiem opiekuna p. Tadeusza Kiedrzyna. Tematem nietypowego spotkania była ochrona przyrody, leśnictwo i sokolnictwo. Uczniowie reprezentowali Sekcję Miłośników Ptaków Drapieżnych i Sekcję Sygnalistów Myśliwskich.
Konkurs „Nie krzywdź, a nie będziesz krzywdzony”

20.11.15 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem:”Nie krzywdź, a nie będziesz krzywdzony”. Uczennice Naszego Gimnazjum pięknie zaprezentowały się, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W kategorii „Wiersz” III miejsce zajęła Karolina Łaskawska z klasy 2D, natomiast w kategorii „Plakat” II miejsce zajęła Wiktoria Stępień z klasy 3G.
III a i III b na szlaku bohaterów ,,Kamieni na szaniec” i warszawskich powstańców
Co może czarny kot?

O tym przekonali się uczestnicy warsztatów literackich w piątkowy wieczór, 27 listopada. Spotkanie dotyczące świata fantasy przygotowała i prowadziła była uczennica naszego gimnazjum, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego-pani Małgorzata Ozdoba.
Warsztaty poprzedziła rozmowa na temat opowiadania W. Kalickiego pt. ,,Kot typu Stealth”.
Niezwykła wycieczka 3d

1 grudnia 2015 roku klasa 3d odbyła podróż do innego świata – pod okiem przewodników uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Energetyczne Centrum Nauki zlokalizowane w Kieleckim Parku Technologicznym. Cała ekspozycja została podzielona na 3 strefy tematyczne: Ogień i Ziemia, Powietrze i Woda oraz Człowiek.
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

26 XI 2015 r. klasy II F i I F pojechały na wycieczkę do fabryki bombek artystycznych ,,Decora” w Miechowie.
Na miejscu klasy zostały podzielone na dwie grupy. Jedna malowała bombki, a druga zwiedzała zakład, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe wykonywane i ozdabiane są ręcznie. W czasie zwiedzania uczniowie poznawali proces powstawania bombek-od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie, aż do pakowania.






