OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Audycja muzyczna „Legendy świętokrzyskie – muzyka regionu świętokrzyskiego”

28 października odbyła się w naszej szkole pierwsza audycja muzyczna dla klas pierwszych. Tematem spotkania były „Legendy świętokrzyskie – muzyka regionu świętokrzyskiego”.
Uczniowie mogli usłyszeć muzykę kompozytorów związanych z regionem poczynając od Wincentego z Kielczy i „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu pani Samueli Modzelewskiej, przez piosenki ludowe aż do współczesnych kompozytorów kieleckich – pana Łukasza Wosia („Elegia”) i związanego z Kielcami Krzesimira Dębskiego („Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem” .

Ważne rocznice można świętować też tak…

W tym roku uczciliśmy zbliżające się Święto Niepodległości w nietypowy sposób. Czwartego listopada uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Patriotycznej Grze Miejskiej. Gra odbyła się pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Radia Kielce. Przebiegała równolegle w terenie i w szkole.    

NIEBIESKI STRÓJ zwalnia od pytania

Każdy uczeń, który 8 listopada (wtorek) przyjdzie do szkoły ubrany na NIEBIESKO,
nie będzie pytany i zostanie zwolniony z pisania niezapowiedzianych kartkówek.
Inny kolor mogą mieć jedynie… buty! Liczą się wszystkie odcienie niebieskiego!
Nauczycieli również zachęcamy do zabawy 🙂

Samorząd Uczniowski

ŚLADAMI WIELKICH KIELCZAN

W przeddzień Święta Zmarłych, 28.10.2016 r. klasa 3d wraz z panią  A. Kozendrą i panem P. Sochą wybrała się w podróż szlakami Stefana Żeromskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć źródełko Biruty,  dawną stancję pisarza oraz Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Wręczenie certyfikatów dla absolwentów klas DSD

W dniu 16 listopada 2016 w Gimnazjum nr 7 w Kielcach odbędzie się uroczyste wręczenie certyfikatów znajomości języka niemieckiego dla zeszłorocznych absolwentów klas DSD z rozszerzonym programem języka niemieckiego.
Uroczystość rozpocznie się o 15:30 na sali teatralnej Naszego Gimnazjum.
Wszystkich zainteresowanych odbiorem certyfikatów prosimy o punktualność i odpowiedni do tej okazji strój.
Serdecznie zapraszamy!

Obchody Święta Niepodległości w Gimnazjum nr 7

W tym roku (4 listopada) nauczyciele Gimnazjum nr 7 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach organizują dla swoich uczniów PATRIOTYCZNĄ GRĘ MIEJSKĄ. Honorowy patronat nad tą imprezą sprawuje Świętokrzyski Kurator Oświaty, zaś patronat medialny Radio Kielce.
Głównym celem gry  jest aktywne włączenie młodzieży gimnazjalnej w obchody Święta Niepodległości i pokazanie jej,  że patriotyzm można wyrażać na różne sposoby. Uczniowie będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, pomysłowością oraz wiedzą z wielu dziedzin, które przyczyniają się do kształtowania postawy patriotycznej.

Wyniki konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną

28 października 2016r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Finał turnieju badmintona

26 października  w Zagnańsku odbył się finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym turnieju badmintona. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Gaweł i Marta Tomaszewska wraz z opiekunem Krzysztofem Paluchem. Po zaciętej walce dziewczyny uplasowały się na IV miejscu wśród 12 zespołów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych

Nasze drużyny triumfowały w IV Memoriale im.Jarka Tkaczyka!

W rozgrywanym w dniach 21-22 października 2016 r. bezkonkurencyjne okazały się drużyny z klas sportowych Gimnazjum nr 7, które występują pod szyldem Vive Tauron Kielce.
W kategorii młodzik zwycięzcami zostali uczniowie klasy 2A – KS Vive Tauron Kielce II (trener Aleksander Litowski).
W kategorii junior młodszy na podium znalazły się dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę: zwyciężyli tegoroczni absolwenci naszej szkoły – KS Vive Tauron Kielce I (trener Aleksander Litowski), a drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3A – KS Vive Tauron Kielce II (trener Paweł Grecak).

Spotkanie rodziców z dzielnicowym – 26.10.2016

26 października o godz. 16:30 w sali nr 2 odbędzie się pogadanka dla rodziców na temat konsekwencji prawnych palenia tytoniu. Spotkanie poprowadzi Dzielnicowy Pan Grzegorz Michalski.

Przejdź do treści