OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

SUKCES JULII SZYMAŃSKIEJ

W środę 7 grudnia br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Kielce, odbył się finał konkursu ” Ulotka Sympatii… HIV / AIDS”.
Konkurs ten, promujący zwiększenie świadomości oraz tolerancji wobec zakażonych i chorych, zorganizowany został przez kielecką Straż Miejską ze wsparciem Fundacji „Nadzieja Rodzinie”, Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego (Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta w Kielcach) oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

Dnia 21.11.2016r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Mitologiczny.
Uczniowie klas I mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą z zakresu wierzeń starożytnych Greków i Rzymian.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Kamil Krzemiński z klasy Ic
II miejsce – Filip Piasecki z klasy Ib
Zwycięzcom gratulujemy!

Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia w naszej szkole odbyły się „Mikołajki”. Uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja przybyli ubrani w czerwone stroje i czapki mikołajkowe. Dla uczniów była to przepustka, żeby nie byli pytani i nie pisali kartkówek. W ten szczególny dzień dopisywały wszystkim bardzo dobre humory. Oby więcej takich dni w naszej szkole 🙂

Próbny egzamin gimnazjalny 6-8. grudnia 2016

6,7,8 grudnia 2016 odbędzie się egzamin próbny dla klas trzecich.

2317 listów w obronie praw człowieka!

Kochani! Razem napisaliśmy we wczorajszym Maratonie Pisania Listów Amnesty International  2317 listów. To o ponad tysiąc więcej niż w zeszłym roku! Bez Waszego zaangażowania ten wynik byłby niemożliwy. Jesteście super!

Turniej andrzejkowy

W środę 30.11 odbył się w naszej szkole turniej andrzejkowy. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych, rysowali plakaty i rozwiązywali krzyżówki związane z „Andrzejkami”. Uczniowie nie tylko walczyli o pierwsze miejsce, ale też świetnie się bawili.

Olimpiada PCK

Dnia 28.11.2016r odbył się etap szkolny   XXV  Ogólnopolskiej „ Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK” organizowanej przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kielcach.

Badminton w Siódemce!

25 listopada odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa w Badmintonie z okazji Świetokrzyskiego Dnia Badmintona. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wystartowało w nich ponad 60 uczniów. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

XVII Maraton Pisania Listów w Siódemce

Gimnazjum nr 7 serdecznie zaprasza w imieniu Amnesty International  na XVII Maraton Pisania Listów, który odbędzie się w naszej szkole w dn. 01.12.2016r. (czwartek) w godz. 10.00 – 17.00.

W tym dniu będziemy pisać listy  w obronie „więźniów sumienia”, czyli  ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi czy całych społeczności, wobec których prawa człowieka są łamane.

Spotkanie z geologiczną historią naszego regionu

W dniu 24 listopada kl. III g zwiedziła Centrum Geoedukacji Geopark w rezerwacie Wietrznia. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyglądem naszej planety przed milionami lat, zrekonstruowanym na podstawie odkrytych skamieniałości.
Największą atrakcją obiektu była oczywiście podróż w czasie i przestrzeni w kapsule 5D, która dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.

Przejdź do treści