OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Halowe Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 39 15. 03. 2018 r. wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych. Dziewczynki i chłopcy walczyli w Wieloboju Lekkoatletycznym pokonując swoje słabości i dzielnie walcząc o jak najlepsze czasy, jak najdłuższe skoki i rzuty.

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tytuł tegorocznej sesji SDiM nawiązuje do okresu w historii, kiedy nasz kraj po 123 latach niewoli pojawił się ponownie na mapie Europy.

II runda wojewódzkich rozgrywek Świętokrzyskiej Ligii Chłopców

W dniu 15 marca 2018 reprezentacja kl. VIa naszej szkoły pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego rozegrała kolejne spotkania w II rundzie wojewódzkich rozgrywek Świętokrzyskiej Ligii Chłopców. Mecze zostały rozegrane w SP 39 w Kielcach. Rywalami były kieleckie drużyny z SP 25 i SP 32.

XIII Olimpiada Biblijna Diecezji Kieleckiej

Olaf Rabiej uczeń klasy II F Gimnazjum uczeń Ks. Zbigniewa Rapci zakwalifikował się do finału XXIII Olimpiady Biblijnej Diecezji Kieleckiej. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Spotkania z rodzicami 21-22.03.2018

Harmonogram spotkań z rodzicami.

6 medali naszych uczniów w pływaniu

Bardzo dobrze spisali się uczniowie SP 39 w rozgrywanych na kieleckiej pływalni ,,FOKA” Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu.

Projekt „Kultura dla najmłodszych”

Od 01 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. S. Moniuszki w Kielcach realizowany jest zadanie „Kultura dla najmłodszych”. Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.
Zadanie składa się z cyklu wydarzeń, które pozwolą na zwiększenie dostępu do kultury dla dzieci na wczesnym etapie nauki. W ramach projektu dzieci doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach teatralnych, tanecznych, plastycznych oraz edukacji regionalnej- znajomości województwa świętokrzyskiego.

Wojewódzkie rozgrywki Świętokrzyskiej Ligii Chłopców sezon 2017-2018

W minioną sobotę 10.03.2018 odbyły się kolejne spotkania w ramach wojewódzkich rozgrywek Świętokrzyskiej Ligii Chłopców sezon 2017-2018.
W dniu 10 marca 2018 reprezentacja rocznika 2005 naszej szkoły rozegrała 2 spotkania w Busku Zdroju. Zmierzyliśmy się z drużynami SPR Wisły Sandomierz i KS Arena II Busko Zdrój.

Audycja muzyczna

W dniu 12 marca 2018 roku odbyła się druga w tym roku audycja muzyczna „W świecie opery, operetki i musicalu”.
Uczniowie w trzech grupach mogli wysłuchać koncertu. W programie były znane arie, uwertury i pieśni. Rozpoczęto „Marszem” G. Verdiego z opery „Aida” wykonanego na saxhornie  przez pana Michała Dutkiewicza. Następnym utworem była „Pieśń Torreadora” z opery ‘Carmen G. Bizeta – wykonana na puzonie.

WIZYTA W WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. W. GOMBROWICZA

Dnia 12.03.2018r. klasa II B gimnazjum wraz z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach.
Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki oraz zobaczyć jak wygląda wypożyczalnia, czytelnia ogólna, czytelnia zbiorów regionalnych i mediateka.

Przejdź do treści