OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

GRY I ZABAWY kl. I -VI

Reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas I-VI wzięła udział w finałowym Turnieju Gier i Zabaw. Podczas zawodów były bardzo duże emocje, zaangażowanie oraz wysiłek wkładany w wykonywanie zadań. Nasza drużyna wzajemnie wspierała się głośno dopingując swoich kolegów i koleżanki.

Majówka polsko – francuska

W dniach 28.04. – 05.05.18 r.  z inicjatywy trenerów Krzysztofa Palucha i Rafała Bernackiego gościli w Kielcach zawodnicy Plobsheim Olympique Club z Francji. Wspólną sportową przygodę zainicjowało niedzielne ognisko w Nowej Słupi, na które zostaliśmy zaproszeni przez naszych gości. Rodzice uczniów klas Va I IIa gim. postanowili pokazać polską gościnność i na imprezę integracyjną przygotowali wyśmienite wypieki i przekąski. 

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Zakończyły się rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt. Jak co roku i tym razem nasza reprezentacja nie zawiodła! Dziewczęta po zaciętej walce z Gimnazjum nr 16 zajęły II miejsce!! GRATULUJEMY !!

W krainie nauki i zabawy

25 kwietnia klasy IV a i IV b wybrały się na wycieczkę do Parku Technologicznego w Kielcach. Uczniowie zwiedzili Energetyczne Centrum Nauki oraz wzięli udział w warsztatach pt. „Mikroobserwacje Makroświata. Poza Ziemią”. W trakcie tych interesujących zajęć dowiedzieli się, że Ziemia i jej najbliższe otoczenie skrywają wiele niespodzianek.

„PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ ZAPOMNIANYM BOHATEROM”

Dnia 26.04.2018 przedstawiciele klas 2Fi 3E gimnazjum pod opieką p. Anny Kwiecień i p. Michała Kucharczyka wzięli udział w rajdzie historycznym. Ekspedycja upamiętniła Miesiąc Pamięci Narodowej (kwiecień 2018). Uczciła pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za Ojczyznę i pochodzili z Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania związane z okolicznościami uchwalenia i głównymi postanowieniami pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców którymi okazały się reprezentantki klasy 3 G Karolina Jantura i Nicole Piłat. Gratulujemy!

AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W KWIETNIU

  1. Dnia 25.04.2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Wiosna w Poezji”, skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie przygotowali wiersze o tematyce wiosennej oraz zaprezentowali je przed publicznością. Zwyciężczynią została Alicja Borek z klasy VIIB, która otrzymała podwójne bilety do kina „Helios”. Pozostali uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz ocenę celującą z języka polskiego.

Wyniki szkolnego konkursu „ KARTKA DLA WIOSNY”

Klasy 4-7 i 2-3 gimnazjum

I miejsce – Magdalena Kozak kl. 7b
II miejsce – Izabela Król kl.2 f
III miejsce – Anna Ernestowicz kl. 2c, Oliwia Ślusarczyk kl. 7b

27.04.2018 (piątek) – zmiana dzwonków!

1, 2, 3, 4 godzina lekcyjna według planu

Obiady w maju

18 dni obiadowe x 3,90 = 70,20zł

Prosimy o dokonywanie wpłat od 23.04.18 do 04.05.2018r.

Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły w godzinach:
8.00 – 10.00
13.00 – 15.00
(należy opłacić co najmniej dwa dni robocze wcześniej przed planowanym żywieniem ucznia)

Przejdź do treści