OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

OGROMNY SUKCES SPORTOWY SP 39 W KIELCACH!

Rok szkolny 2025/2026 przyniósł naszej szkole wyjątkowe osiągnięcia sportowe. W rywalizacji obejmującej 29 szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach wywalczyła: I miejsce w Igrzyskach Dzieci i II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Więcej...

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Ogólnopolska akcja wspólnego czytania.

Dnia 08.06.2018r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Biblioteka Szkolna oraz Samorząd Uczniowski.

DBAJ O ENERGIĘ ZBIERAJ BATERIE

Dnia 04.06.2018r w siedzibie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „ Dbaj o energię zbieraj baterie”. Konkurs  organizowany był przez Straż Miejską w Kielcach i polegał na całorocznej zbiórce zużytych baterii.  

Piłkarski nożnej w finale!

Zakończyła sie faza grupowa Mistrzostw Kielc w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasze piłkarki zajęły pierwsze miejsce w grupie i 13 czerwca zagrają w finale o medale. Trzymamy kciuki.

I miejsce w eliminacjach Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wystartowali w ostatnich zawodach w tym roku szkolnym zajmując I miejsce ! ! !
Dziewczęta i chłopcy z klas I-III zmagali się w trzech zabawach biegowych i jednej skocznościowej. Turniej Gier i Zabaw odbywał się w naszej szkole, przy wspaniałym dopingu pozostałych uczniów nauczania początkowego i ich wychowawczyń.

Podróże małe i duże klas 4A i 4C

Sezon wycieczek w pełni, dlatego klasy 4A i 4C również dołączyły do grona wycieczkowiczów i wzięły udział w dwóch wyjazdach. Pierwszy z nich odbył się w maju do Kopalni Soli w Wieliczce. Czekał tam na nas przemiły pan przewodnik, który oprowadził nas po tajemniczych korytarzach, pokazał najpiękniejsze miejsca, takie jak Kaplica Św. Kingi oraz opowiedział różne ciekawostki dotyczące kopalni.

Ic w Krajnie

5 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Krajna. Przenieśliśmy się na prawie wszystkie kontynenty świata i poznaliśmy kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Następnie spróbowaliśmy swoich sił w parku linowym. Wykazaliśmy się ogromnym sprytem. Obejrzeliśmy również dwa filmy w kinie 6D.

ZAPRASZAMY NA FESTYN SZKOLNY – 09.06.2018!

Wycieczka uczniów 3a i 3b

28 maja uczniowie klasy 3a i 3b byli na wycieczce w Chałupach i Lisowie. W Chałupkach  dzieci zwiedziły Ośrodek Tradycji Garncarstwa, w którym zobaczyły naczynia wykonane z gliny, których używano w dawniejszych czasach. Później uczniowie zwiedzali; Leśne Zacisze, gdzie poznawali różne gatunki zwierząt. Uczyli się, które z nich są roślinożerne, a które mięsożerne.

Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

W dniach 31.05-03.06.2018 w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Najlepsze szkolne, wojewódzkie zespoły w piłce ręcznej, spotkały się, aby rywalizować o miano Mistrza Polski Szkół Podstawowych. 16 zespołów chłopców i 13 zespołów dziewcząt walczyło o ten tytuł na obiektach Ośrodka Banderoza w Głuchołzach.

Ćwierćfinałowy turniej Pucharu ZPRP Młodzików

W dniach 1-3 czerwca w Głogowie odbył się ćwierćfinałowy turniej Pucharu ZPRP Młodzików. Świetnie zaprezentowali się podopieczni Rafała Bernackiego uczniowie 2a naszego gimnazjum, awansując z pierwszego miejsca do półfinału tych rozgrywek.

Przejdź do treści