Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Edukacja w miejscach pamięci

Dnia 17 października 2018 r. klasy 3f i 3h wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej przez OMPIO  w Kielcach w ramach programu „Edukacja w Miejscach Pamięci”. Uczniowie zwiedzali: Pomnik Pomordowanych na Stadionie, opactwo cystersów w Wąchocku, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Święty Krzyż.

Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”-wycieczka do Warszawy

Dnia 17.10.2018r. klasy VII A i VIII B wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była siedziba Sejmu RP. Podczas wizyty młodzież miała możliwość zwiedzenia galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz wysłuchała wykładu dotyczącego dziejów i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Warsztaty językowe w 3c

W środę, 17 października,  po raz pierwszy w tym roku szkolnym grupa DSD z klasy 3c miała okazję uczestniczyć w warsztatach językowych, które poprowadził wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – pan Ralph Arzt. Zajęcia, jak zawsze, były bardzo ciekawe i upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe.

Zebrania z rodzicami – 24.10.2018

Harmonogram spotkań z rodzicami – 24.10.2018

Dyżur pedagoga z MZPPP w Kielcach

19 października w godz. 8:30-12:00 w ramach punktu konsultacyjnego porad będzie udzielał pedagog z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach.

Zapraszamy

Zajęcia taneczne

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia:
taniec nowoczesny, hip-hop, street dance!
Dzieciaki (do 10 lat) godz.17:00, starszaki (powyżej 10 lat) godz.18.00
Miejsce zajęć: sala nr 41(blok sportowy). Pierwsza lekcja za FREE.

Wycieczka szlakiem Kielc

W dniu 16 października 2018 roku klasa III a wzięła udział w wycieczce po Kielcach. Celem wycieczki było rozbudzenie uczuć patriotycznych poprzez pokazanie uczniom miejsc i postaci związanych z historią naszego miasta.

„Od uprawy do potrawy” – warsztaty edukacyjne klasy II c

16 października udaliśmy się na wycieczkę dydaktyczną do sklepu Tesco. Wzięliśmy udział w programie pod nazwą „Od uprawy do potrawy”. Celem tego programu jest promowanie zdrowego odżywiania i kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych zakupów.

Wielkie Grzybobranie

W dniu 10 października młodzi przyrodnicy z klas I c oraz I d poszerzali wiedzę o najważniejsze wiadomości dotyczące grzybów i konieczności ich ochrony. Warsztaty terenowe umożliwiły poznanie warstwowej budowy lasu, budowy grzybów oraz ich różnych gatunków, jak również znaczenia grzybów w przyrodzie i gospodarce człowieka.

Poświęcenie Sztandaru Szkoły i Ślubowanie uczniów klas I

Dnia 12.10. 2018 r. odbyła się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru naszej szkoły oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Przejdź do treści