Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Jasełka w Hospicjum

Niezwykłą ucztę dla oka i ucha mieszkańców hospicjum zafundowali uczniowie klasy 1b, którzy zaprezentowali przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Akcja przedstawienia przeplatana była kolędami w wykonaniu dzieci i osób z obsługi hospicyjnej. Piękne, kolorowe stroje dopełniły tylko wrażenie artystyczne tego wyjątkowego przedstawienia. Wszyscy aktorzy zagrali niezwykle brawurowo, czym zasłużyli na gorące słowa uznania. Przedstawienie zapewne na długo zapadnie w pamięci oglądającym je pensjonariuszom. Radosne to były Jasełka!

Hej, Kolęda, Kolęda…

W tym roku uczniowie klas I – III pod opieką nauczycieli: D. Mostowskiej, M. Osterczy, A. Sołtys, M. Oczkowskiej, A. Palus, D. Koperny odwiedzili z Jasełkami i kolędą parafię Św. Jadwigi, Klub Seniora na osiedlu Świętokrzyskim, Hospicjum Matki Teresy z Kalkuty. Aktorom dziękujemy za utrzymanie nas w tym radosnej i ciepłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

IV Diecezjalny Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową

Na konkursie reprezentowały nas Patrycja Kudła, Julia Sońta uczennice z klasy II B. Gratulujemy Laureatkom Konkursu wykonania pięknej Szopki.

WF ZIMĄ

Kto powiedział, że zimą musi być nudno? … Kto powiedział, że WF musi być na sali?… Mali i duzi, młodsi i starsi, wysocy i niscy mają bardzo dużo radości z zabawy na śniegu. Wykorzystując piękną zimową aurę ostatnie dni przed feriami w ramach lekcji z wychowania fizycznego spędzamy na zabawach na śniegu.

Czytamy książki podczas ferii zimowych!

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła,
pisała Wisława Szymborska, zmarła w 2012 roku laureatka literackiej Nagrody Nobla.
Bawmy się i przeżywajmy przygody…


Nadchodzące ferie zimowe, dają możliwość poświęcenia czasu na lekturę książek i czasopism. Czytanie dobrych książek nawet w dzisiejszych czasach, może stać się ciekawą przygodą w czasie ferii.
Jako nauczyciele bibliotekarze zachęcamy do odwiedzania biblioteki, do wypożyczania książek, do czytania, tak aby kojarzyło się ono z ciekawym stylem życia, a nie obowiązkową nudną lekturą. Czytanie książek poszerza horyzonty, rozwija inteligencję i czyni ludzi po prostu szczęśliwszymi.

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Hummel 4 Sport Cup.

W dniach 3-6 stycznia na Słowacji w Presovie odbył się międzynarodowy turniej piłki ręcznej Hummel 4 Sport Cup. Na turnieju występowały drużyny z 11 krajów między innymi: Chorwacji,Węgier, Słowacji i Serbii. W sumie rywalizowało 47 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

„Tak już mam – o energię dbam”

W grudniu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas wczesnoszkolnych, który dotyczył dbania o energię pt. „Tak już mam – o energię dbam”.

NOC BIOLOGÓW

Już 11 stycznia 2019 roku, w piątek w godzinach od 17:00 do 22:00, serdecznie zapraszamy do Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na niesamowitą NOC BIOLOGÓW!!!

Spotkania z rodzicami -09.01.2019

Harmonogram spotkań z rodzicami.

Kolejna noc za nami

Kto powiedział, że do szkoły chodzi się za dnia? Okazuje się, że nocą w szkole może być ciekawie. Nocne podchody z latarkami, karaoke, wizyta na bloku sportowym, zabawy zręcznościowe, gra w piłkę, tańce… i pyszna pizza. I jeszcze herbata, która nigdzie tak nie smakuje jak w szkole. I wreszcie wojna na poduszki. Druga noc w szkole za nami. Było super!

Przejdź do treści