Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Podziemna wyprawa klas 2c i 3a

29 maja klasy wybraliśmy się na pełną atrakcji wycieczkę do Krakowa, kopalni soli w Bochni oraz Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. W środę rano wszyscy zwarci i gotowi stawiliśmy się pod szkołą skąd wyruszyliśmy w drogę. Już przed południem mogliśmy spacerować po urokliwym Krakowie. Zobaczyliśmy między innymi Rynek, Sukiennice (tu oczywiście każdy zaopatrzył się w pamiątki) oraz Wawel. Przeszliśmy przez Smoczą Jamę i zobaczyliśmy ziejącego Smoka Wawelskiego.

Podsumowanie działań Szkolnych Kół Caritas

24 maja w Piekoszowie odbyło się podsumowanie działalności Szkolnych Kół Caritas, wśród wolontariuszy nie zabrakło naszych przedstawicieli. Za trud całorocznej pracy młodym ludziom dziękowali: ks. Biskup Jan Piotrowski, kurator oświaty Waldemar Mądzik, wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek. W intencji wolontariuszy Biskup Ordynariusz sprawował Eucharystię. Wszystkich zainteresowanych wolontariatem zapraszamy w nowym roku szkolnym.

Konkurs recytatorski „MOJA MAMA”

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki, 24 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski zatytułowany „MOJA MAMA”. Konkurs przygotowany został przez  nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Był on przeznaczony dla uczniów klas
I – III. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane i znakomicie prezentowały swoje wiersze. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało kilka wyróżnień.

Czwórbój Lekkoatletyczny

29 maja dziewczęta z klasy 6b wystartowały w Czwórboju Lekkoatletycznym, w którym wywalczyły wysokie 4 miejsce. Zuzanna Zelek, Hanna Lelonek, Emilia Kwapisz, Oliwia Pacanowska i Julia Przygodzka startowały w biegu na 60 m., 600 m., skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Zawody taneczne – 3 medale

28 maja uczniowie naszej szkoły wystartowali w zawodach tanecznych ” Dance ma sens „.

Maj w bibliotece

Z okazji 200 rocznicy urodzin naszego patrona Stanisława Moniuszki biblioteka szkolna przygotowała wystawę poświęconą życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli zgłębić wiedzę dotyczącą utworów skomponowanych przez Moniuszkę oraz jego życia prywatnego.

Deszczowe Pieniny

W dniach 22-25.05.2019r. uczniowie klas 6a i 8b wraz z nauczycielami wybrali się w Pieniny. Naszą górską wycieczkę rozpoczął spacer ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru.
Niestety pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego wszyscy maszerowaliśmy w strugach deszczu. Pierwszego dnia zwiedziliśmy również piękny zamek Dunajec, który znajduje się w Niedzicy. Ze średniowiecznej warowni podziwialiśmy  wspaniały widok na jezioro Czorsztyńskie.

WYNIKI KONKURSU „ MISTRZ PRZYRODY”

W dniu 16 maja uczniowie klas IV –VI brali udział w szkolnym konkursie ekologiczno – przyrodniczym.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz sprawdzenie wiedzy z wymienionego zakresu.

Pokazy fizyczne

W dniu 15 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się pokazy fizyczne dotyczące zachowania się materii w niskich temperaturach.
W  pokazach użyto  suchego lodu oraz ciekłego azotu ( o temperaturze -197 stopni Celsjusza). Pokazane doświadczenia dotyczyły zmiany podstawowych parametrów fizycznych (objętość, ciśnienie) w zależności od temperatury, jak również zmianę własności materii (np. sprężystość, kruchość). Dzieci przekonały się, co dzieje się z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze.

Starszy czyta młodszemu w klasie 1 C

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, w dniu 23 maja, klasę 1c odwiedziła starsza koleżanka, Agata Zgórska z klasy 8c, która przeczytałam młodszym kolegom i koleżankom I rozdział książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Spotkania uczniów najmłodszego i najstarszego rocznika szkoły podstawowej mają na celu propagowanie czytelnictwa oraz zacieśnianie więzi między uczniami naszej szkoły. W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, uczniowie klasy 1 wykonali dla starszych kolegów ilustracje do utworu.

Przejdź do treści