Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”

Uczniowie klas I-III wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki.

Laureaci olimpiady z języka angielskiego:

Mateusz Kopeć – 1b Olaf Bębenek – 2a

Dzień Mamy i Taty w klasie 1a

Uczniowie klasy 1a zaprosili swoich rodziców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty, które odbyło się 11.06.2019r. Dzieci przygotowały dla swoich mam i tatusiów kilka niespodzianek. Najpierw rodzice obejrzeli występ swoich pociech, które recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły taniec „Grozik”. W ten sposób dzieci chciały okazać swoim kochanym rodzicom szacunek, swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

 

Bal Absolwenta 2019

7 czerwca 2019 w pięknej scenerii kieleckiej restauracji “Patio” Hotelu Kongresowego odbył się kolejny w historii naszej Szkoły Bal Absolwenta.
Uroczystość rozpoczęła się oczywiście uroczystym polonezem w wykonaniu naszych tegorocznych Absolwentów – uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych klas szkoły podstawowej.

Tegoroczna Akcja Pola Nadziei zakończona

W Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyła uroczysta gala, na której podsumowano Kampanię Pola Nadziei 2018 / 2019. Wszystkim Wolontariuszom i osobom, które zaangażowały w zbieranie funduszy dla Hospicjum Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach podziękował  Bp. Ordynariusz ks. Jan Piotrowski oraz Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego p. Renata Janik. Przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas również uczestniczyli w tych wydarzeniach.

Brązowe Lekkoatletki klas 4

4 czerwca odbyły się Mistrzostwa Kielc w Trójboju Lekkoatletycznym klas 4. Nasze wspaniałe lekkoatletki  drużynowo wywalczyły brązowy medal i stanęły dumne na podium. SP 39 reprezentowały: Gabriela Toporek, Katarzyna Lesiak, Maja Grabka, Amelia Picheta, Amelia Bujak i Helena Kwaśniak . Dziewczyny ogromne gratulacje !!!!!

Zakończenie projektu „A to Polska właśnie”

10 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie projektu „A to Polska właśnie” w ramach projektu „Młodzi menadżerowie kultury” realizowanego przez Stowarzyszenie „Solo l’arte”. Zajęcia miały na celu zainteresowanie młodego pokolenia amatorskim muzykowaniem i pobudzaniem do twórczej współpracy. Została utworzona grupa taneczno-wokalna, która przez cały rok spotykała się i uczyła układów tanecznych, wspólnie śpiewała utwory patriotyczne, ludowe, a także nowoczesne.

Dzień Mamy i Taty

…Uczyła pierwszych kroków.
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła.
Mamusia nasza miła.
Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko
Droga Mamo!
Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo…

SP 39 na Olimpiadzie

Reprezentacja naszych najmłodszych sportowców z klas 1-3 wzięła udział w V Świętokrzyskiej Miniolimpiadzie w Turnieju Gier i Zabaw. Awansowaliśmy tam jako jedyna szkoła z Kielc. Był to też dla nas pierwszy taki duży turniej (ponad 400 dzieci). Zajęliśmy VI miejsce, ale wszyscy wróciliśmy z medalami i uśmiechem. W przyszłym roku też powalczymy. Brawo Maluchy!

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

W myśl tej zasady uczniowie z klasy 1a i 1b wybrali się na wycieczkę krajoznawczą, której celem było promowanie walorów przyrodniczo – krajobrazowych naszej okolicy. Pierwszaki mogli podziwiać piękno województwa świętokrzyskiego, obserwować obiekty i zjawiska przyrody. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, począwszy od zwiedzania Zagrody Czernikiewiczów, aż do wspólnej zabawy przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Przejdź do treści