Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

Berlin z klasą DSD – nauka, która otwiera świat!

W dniach 22.02–26.02.2026 r. uczniowie klas 6 i 7 o rozszerzonym profilu języka niemieckiego wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Berlina. Więcej...

Wiedeń 2025

Wiedeń 2025

W dniach 4-5 grudnia 2025 roku odbyliśmy długo wyczekiwaną wycieczkę do Wiednia, stolicy Austrii. Celem naszej podróży był Jarmark Bożonarodzeniowy, jak również zwiedzanie ważnych zabytków miasta. Więcej...

 

Prelekcja ” Bezpieczeństwo na drodze”

8 października klasy pierwsze naszej szkoły odwiedziła Pani Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z prelekcją na temat ” Bezpieczeństwo na drodze”. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom zagrożeń z jakimi mogą się spotkać na drodze do szkoły i poza nią.Podczas prelekcji Pani Policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślono jak ważną rolę odgrywają odblaski.

SKSonTour – wydarzenie sportowe

3 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu sportowym organizowanym w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy.

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Ponidzie to jeden z mniej znanych, ale bardzo ciekawych regionów Polski, zarówno pod względem historycznym jak i przyrodniczym. Uczniowie z klasy 2a i 2b wraz z rodzicami i Ligą Ochrony Przyrody w Kielcach, wybrali się na wycieczkę, aby poznać piękno przyrody tego regionu.  Jest tu Wiślica znana już w czasach przedpiastowskich, królewski Nowy Korczyn, Pińczów zwany Nowymi Atenami czy 200 –letnie słoneczne uzdrowisko Busko-Zdrój, a także ciekawe rezerwaty roślinności stepowej i krasu gipsowego.

1e i 3c na wycieczce

3 października klasy 1e oraz 3c wyruszyły na wycieczkę „Tropami świętokrzyskiej przyrody – PONIDZIAŃSKIM DUKTEM ”. Pierwszym punktem wycieczki była Olejarnia Zagłoby w Mikułowicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tłoczenia oleju połączonych z degustacją naturalnych, nieczyszczonych olejów wytwarzanych metodą tradycyjną.

Dzień Chłopaka w 2a i 2b

30 września uczniowie klasy 2a i 2b obchodzili Dzień Chłopaka. Ten dzień dzieci spędziły bardzo aktywnie, grając w kręgle w MK Bowling w Galerii Echo. Wszystkim bardzo się podobało. Zobaczcie sami …

Dyżur pedagoga i psychologa

4 października dyżur konsultacyjny pedagoga i psychologa z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w godzinach 8.00-12.00. Zapraszamy.

Zajęcia terenowe z biologii.

W dniach 24.09 i 26.09 2019r klasy 5a , 5b, 5c i 5d  pod opieką  nauczycieli wzięły udział w nietypowej lekcji na terenie rezerwatu Sufraganiec. Uczniowie z przewodnikiem p. Elizą przeszli ścieżkę dydaktyczną podziwiając piękno jesiennego lasu, oddychając świeżym powietrzem, a jednocześnie zdobywając nowe wiadomości. Dzieci rozwiązując zadania poznawały zasady funkcjonowania rezerwatu, budowę lasu, występujące tam gatunki roślin    i zwierząt, ciekawostki przyrodnicze. Pod koniec wycieczki odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Lekcje w terenie to ciekawy sposób nauki , umożliwiają one  uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą, kształcenie umiejętności spostrzegania i obserwowania, rozwijania wrażliwości na piękno przyrody.

„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

Jeśli masz w domu książkę(lektury, literatura dziecięca, młodzieżowa), której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi – ofiaruj ją naszej bibliotece.

Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie.

„Pozostaw po sobie ślad…”Akcja trwa przez cały październik.

Osoby, które wezmą udział w akcji otrzymają nagrody niespodzianki.

Pamiętaj! Książka czytana żyje dłużej!

Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękujemy.

W zdrowym ciele zdrowy duch-smacznie, zdrowo, kolorowo oraz przede wszystkim zdrowo

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klas I-VIII w wsparciu Samorządu Szkolnego i świetlicy szkolonej  wzięli udział w warsztatach promujących zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną oraz pogłębianie wiedzy o I pomocy ” W zdrowym ciele zdrowy duch-smacznie, zdrowo, kolorowo oraz przede wszystkim zdrowo”. Głównym celem kampanii pod hasłem # BeActive ( Bądź aktywny) jest zachęcanie do aktywnego trybu życia.

Przejdź do treści