Prelekcja ” Bezpieczeństwo na drodze”

8 października klasy pierwsze naszej szkoły odwiedziła Pani Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z prelekcją na temat ” Bezpieczeństwo na drodze”. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom zagrożeń z jakimi mogą się spotkać na drodze do szkoły i poza nią.Podczas prelekcji Pani Policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślono jak ważną rolę odgrywają odblaski.
SKSonTour – wydarzenie sportowe

Ponidzie to jeden z mniej znanych, ale bardzo ciekawych regionów Polski, zarówno pod względem historycznym jak i przyrodniczym. Uczniowie z klasy 2a i 2b wraz z rodzicami i Ligą Ochrony Przyrody w Kielcach, wybrali się na wycieczkę, aby poznać piękno przyrody tego regionu. Jest tu Wiślica znana już w czasach przedpiastowskich, królewski Nowy Korczyn, Pińczów zwany Nowymi Atenami czy 200 –letnie słoneczne uzdrowisko Busko-Zdrój, a także ciekawe rezerwaty roślinności stepowej i krasu gipsowego.
1e i 3c na wycieczce

3 października klasy 1e oraz 3c wyruszyły na wycieczkę „Tropami świętokrzyskiej przyrody – PONIDZIAŃSKIM DUKTEM ”. Pierwszym punktem wycieczki była Olejarnia Zagłoby w Mikułowicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tłoczenia oleju połączonych z degustacją naturalnych, nieczyszczonych olejów wytwarzanych metodą tradycyjną.
Dzień Chłopaka w 2a i 2b
Dyżur pedagoga i psychologa
4 października dyżur konsultacyjny pedagoga i psychologa z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w godzinach 8.00-12.00. Zapraszamy.
Zajęcia terenowe z biologii.
W dniach 24.09 i 26.09 2019r klasy 5a , 5b, 5c i 5d pod opieką nauczycieli wzięły udział w nietypowej lekcji na terenie rezerwatu Sufraganiec. Uczniowie z przewodnikiem p. Elizą przeszli ścieżkę dydaktyczną podziwiając piękno jesiennego lasu, oddychając świeżym powietrzem, a jednocześnie zdobywając nowe wiadomości. Dzieci rozwiązując zadania poznawały zasady funkcjonowania rezerwatu, budowę lasu, występujące tam gatunki roślin i zwierząt, ciekawostki przyrodnicze. Pod koniec wycieczki odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Lekcje w terenie to ciekawy sposób nauki , umożliwiają one uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą, kształcenie umiejętności spostrzegania i obserwowania, rozwijania wrażliwości na piękno przyrody.
„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”
Jeśli masz w
domu książkę(lektury, literatura dziecięca, młodzieżowa), której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi – ofiaruj ją naszej bibliotece.
Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie.
„Pozostaw po sobie ślad…”Akcja trwa przez cały październik.
Osoby, które wezmą udział w akcji otrzymają nagrody niespodzianki.
Pamiętaj! Książka czytana żyje dłużej!
Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękujemy.
W zdrowym ciele zdrowy duch-smacznie, zdrowo, kolorowo oraz przede wszystkim zdrowo

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klas I-VIII w wsparciu Samorządu Szkolnego i świetlicy szkolonej wzięli udział w warsztatach promujących zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną oraz pogłębianie wiedzy o I pomocy ” W zdrowym ciele zdrowy duch-smacznie, zdrowo, kolorowo oraz przede wszystkim zdrowo”. Głównym celem kampanii pod hasłem # BeActive ( Bądź aktywny) jest zachęcanie do aktywnego trybu życia.












