Wycieczka 2a do zamku rycerskiego w Sobkowie

9 czerwca uczniowie 2a wybrali się do zamku rycerskiego w Sobkowie. Tam czekały na nas wspaniałe atrakcje. Najpierw dowiedzieliśmy się, kto mieszkał za zamku i co nakładały na głowy damy dworu, a co rycerze. Sami też mogliśmy przymierzyć różne hełmy i maski.

Następnie poznaliśmy różne rodzaje broni białej: miecze jednoręczne i dwuręczne, szable, topory, kolczugi i nadziaki. Wybraliśmy też królową i króla, którzy założyli na głowy korony. Kolejną atrakcją była przejażdżka powozem, do której zaprzężone były dwa konie. Każdy z nas mógł także pojeździć konno. Później czekał na nas pyszny poczęstunek: kiełbasa z grilla i herbata. Na koniec oglądaliśmy kolorowe papugi ary oraz ptaki drapieżne. To była wspaniała wycieczka.

Przejdź do treści