SIÓDMOKLASIŚCI NA SZLAKU

Góry Świętokrzyskie to najniższe pasmo górskie w Polsce. 3 czerwca siódmoklasiści zdobywali ich najwyższy szczyt, który jednocześnie jest najniższym szczytem należącym do Korony Gór Polski. Rajd związany był z realizacją podstawy programowej z geografii- „Poznaję region, w którym mieszkam”.
W tym roku pogoda nam dopisała 🙂 Trasa prowadziła z miejscowości Święta Katarzyna czerwonym szlakiem. Po drodze mijaliśmy Kapliczkę św. Franciszka, źródełko, a następnie zanurzyliśmy się w gęsty, bukowo-jodłowy las.
Podejście nie było bardzo trudne, ale kamienisty teren i strome odcinki wymagały ostrożności. Po około godzinie marszu dotarliśmy na szczyt, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy tabliczce i krzyżu. Mimo że widok z Łysicy jest ograniczony przez drzewa, sam moment wejścia był dla wszystkich wyjątkowy. Następnie skierowaliśmy się w kierunku Skały Agaty, Przełęczy św. Mikołaja, aż do Kakonina, gdzie przebiega granica Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Rajd był świetną okazją do integracji, kontaktu z przyrodą i pokonania własnych ograniczeń. Pogoda dopisała, humory też – a szczyt zdobyty!
Na koniec, w hotelu Jodełka, na utrudzonych turystów czekała zupa i ognisko, a 500 metrów dalej pyszne lody.






