Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Klasy 4a i 5a wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Po przyjeździe zwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta. Odwiedziliśmy rynek z zabytkowymi kamienicami, zobaczyliśmy ruiny Zamku Kazimierzowskiego oraz Basztę, z której rozciągał się piękny widok na okolicę.
Spacerowaliśmy również po Wąwozie Korzeniowym Dół, który zachwycił nas niezwykłym krajobrazem. Mieliśmy okazję zobaczyć także Kościół Farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja oraz Górę Trzech Krzyży. Jedną z największych atrakcji był rejs statkiem po Wiśle. Podczas rejsu podziwialiśmy malownicze widoki Kazimierza Dolnego i okolicznych wzgórz. Wszyscy świetnie się bawili i robili pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Poznaliśmy historię miasta, zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc oraz spędziliśmy czas w miłej atmosferze. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.











